Date, time of updating:05.06.2011,21:07:28

Управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації

Обласна Рада ветеранів фізичної культури і спорту

Федерація спортивного орієнтування Сумської області

Клуб спортивного орієнтування "СКІФ"

ІІ відкрита обласна спартакіада ветеранів спорту. Вид спорту - спортивне орієнтування.

Міжнародні змагання зі спортивного орієнтування "СКІФ 2011"

3-5 червня 2011р.

Сумська область, с. Могриця


M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M10

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Рафальський Дмитро        м. Київ                1 00:37:45                1 00:34:48 01:12:33   1 2-ном.прог.
  2 Мальцев Євген             Сумська                  not star                  not star 00:00:00    

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M12

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Постельняк Дмитро         Сумська                2 00:28:07                1 00:31:27 00:59:34   1 2-ном.прог.
  2 Сердюк Юрій               Сумська                4 00:39:05                2 00:44:24 01:23:29   2 2-ном.прог.
  3 Степаненко Євген          Сумська                1 00:26:33                5 01:13:48 01:40:21   3 2-ном.прог.
  4 Петренко Олексій          Сумська                8 01:04:11                3 00:51:15 01:55:26   4 2-ном.прог.
  5 Болгов Дмитро             Сумська                3 00:29:19               10 01:31:48 02:01:07   5 2-ном.прог.
  6 Лемешко Димитрій          Сумська                5 00:40:40                7 01:25:14 02:05:54   6 2-ном.прог.
  7 Полтарацкий Роман         м. Київ                7 01:02:38                4 01:11:59 02:14:37   7 2-ном.прог.
  8 Тарасенко Ярослав         м. Київ                6 00:54:18                8 01:25:26 02:19:44   8 2-ном.прог.
  9 Глущенко Ярослав          Сумська                9 01:07:58               12 01:33:41 02:41:39   9 2-ном.прог.
 10 Сорокін Станіслав         Сумська                  DSQ                     6 01:20:07 01:20:07  10 1-ном.прог.
 11 Гапич Альберт             Сумська                  DSQ                     9 01:29:55 01:29:55  11 1-ном.прог.
 12 Медведь Назар             Сумська                  DSQ                    11 01:33:36 01:33:36  12 1-ном.прог.
 13 Смоловой Михайло          Сумська                  DSQ                    13 01:38:53 01:38:53  13 1-ном.прог.
 14 Зновенко Олександр        Сумська                  DSQ                       not star 00:00:00    
 15 Каліта Владислав          Сумська                  DSQ                       DSQ      00:00:00    
 16 Проценко Олексій          Сумська                  DSQ                       DSQ      00:00:00    

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M14

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Довгопол Ростислав        Сумська                2 00:31:23   4 00:58:21   1 01:04:10 02:33:54   1
  2 Надточий Ростислав        Сумська                3 00:39:36   1 00:53:08   3 01:07:37 02:40:21   2
  3 Шевченко Максим           Сумська                4 00:40:52   3 00:57:19   4 01:25:06 03:03:17   3
  4 Прокопенко Максим         Сумська                1 00:27:58  10 01:39:23   2 01:07:20 03:14:41   4
  5 Коваленко Михайло         Сумська                8 00:48:51   6 01:00:23   6 01:41:12 03:30:26   5
  6 Ржепішевський Євгеній     м. Київ                9 00:50:01   2 00:56:44   7 01:56:48 03:43:33   6
  7 Коваленко Юрій            Сумська               11 01:22:00   9 01:13:55   8 02:06:06 04:42:01   7
  8 Косторной  Дмитро         Сумська                5 00:46:15   8 01:05:11     DSQ      01:51:26   8 2-ном.прог.
  9 Медведь  Богдан           Сумська                7 00:47:32  11 01:41:27     DSQ      02:28:59   9 2-ном.прог.
 10 Надточий Руслан           Сумська                  DSQ        5 00:58:58   5 01:33:18 02:32:16  10 2-ном.прог.
 11 Киричок Владислав         Сумська                6 00:46:47  12 01:45:34     DSQ      02:32:21  11 2-ном.прог.
 12 Огурецький Віталій        Сумська                  00:40:16     02:01:29     DSQ      02:41:45     2-ном.прог.
 13 Колос Віталій             Сумська                  00:47:43     01:59:32     п 4.18.5 02:47:15     2-ном.прог.
 14 Линько Владислав          Сумська                  DSQ        7 01:05:04   9 02:22:09 03:27:13  12 2-ном.прог.
 15 Редька Тарас              Сумська               10 01:17:38     DSQ          DSQ      01:17:38  13 1-ном.прог.
 16 Звоник Дмитро             Сумська               12 01:28:00     DSQ          DSQ      01:28:00  14 1-ном.прог.
 17 Ігумнов Дмитро            Сумська                  DSQ          not star     DSQ      00:00:00    
 18 Приходько Артем           Сумська                  DSQ          DSQ          DSQ      00:00:00    

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M16

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Винниченко Михайло        Сумська                5 00:32:57   4 01:11:49   3 01:53:33 03:38:19   1
  2 Качан Владислав           Сумська                1 00:25:12   6 01:16:12   5 02:00:07 03:41:31   2
  3 Вавілічев Микола          Сумська                6 00:33:09   8 01:20:10   1 01:51:12 03:44:31   3
  4 Азаров Євген              Сумська                8 00:35:40   9 01:24:14   2 01:51:25 03:51:19   4
  5 Кочура Віктор             Сумська                2 00:26:04   2 01:06:48   7 02:24:09 03:57:01   5
  6 Акименко Андрій           Сумська                7 00:33:40   7 01:18:31   6 02:07:24 03:59:35   6
  7 Мартиненко Едуард         Сумська                9 00:36:28  10 01:28:02   8 02:27:34 04:32:04   7
  8 Болгов Сергій             Сумська               13 00:57:16  11 01:40:12   4 01:59:38 04:37:06   8
  9 Симанін Даніїл            Сумська                3 00:31:06   1 01:01:48     DSQ      01:32:54   9 2-ном.прог.
 10 Азаров Андрей             Россия                 4 00:31:29   3 01:09:51     DSQ      01:41:20  10 2-ном.прог.
 11 Клюбченко Євген           Сумська               10 00:38:04   5 01:15:49     DSQ      01:53:53  11 2-ном.прог.
 12 Рахімзанов Шаміль         Сумська               11 00:48:34     not star     not star 00:48:34  12 1-ном.прог.
 13 Ширай Іван                Сумська               12 00:53:25     DSQ          DSQ      00:53:25  13 1-ном.прог.
 14 Король Сергій             Сумська                  01:02:52     not star     not star 01:02:52     1-ном.прог.
 15 Радченко Олег             Сумська               14 01:10:26     not star     not star 01:10:26  14 1-ном.прог.
 16 Поп Віталій               Сумська                  DSQ          not star     not star 00:00:00    

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M18

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Льон Олександр            Полтавська             4 00:25:33   1 00:50:29   2 01:31:28 02:47:30   1
  2 Кулешов Михаил            Россия                 3 00:25:21   3 00:52:50   1 01:31:06 02:49:17   2
  3 Коробов Артем             Сумська                5 00:28:44   4 00:54:31   4 01:58:17 03:21:32   3
  4 Азаров Михаил             Россия                 6 00:31:37   7 01:31:38   3 01:53:56 03:57:11   4
  5 Іржавський Олександр      Сумська                7 00:38:44   6 01:13:16   5 02:28:48 04:20:48   5
  6 Рогатньов Олександр       Полтавська             2 00:22:53   2 00:50:41     DSQ      01:13:34   6 2-ном.прог.
  7 Леонов Дмитрий            Россия                 1 00:21:57   5 00:56:58     DSQ      01:18:55   7 2-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M20

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Кучменко Иван             Россия                 1 00:21:31   1 00:41:22   1 01:10:20 02:13:13   1
  2 Ковтуненко Анатолій       Сумська                3 00:30:42   2 00:59:15   2 01:50:19 03:20:16   2
  3 Акмалетдинов Владислав    Сумська                2 00:28:52   3 01:15:38   3 02:21:12 04:05:42   3
  4 Шолік Іван                Сумська                4 00:51:29   5 01:43:12   4 02:27:14 05:01:55   4
  5 Кучеренко Артем           Сумська                5 00:57:19   4 01:41:10     DSQ      02:38:29   5 2-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M21A

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Трімбой Ігор              Одеська                1 00:25:37   1 00:55:40   2 01:22:23 02:43:40   1
  2 Кулешов Андрей            Россия                 2 00:25:58   3 01:09:47   1 01:21:18 02:57:03   2
  3 Смірний Артем             Одеська                4 00:32:32   2 00:59:46   3 01:25:53 02:58:11   3
  4 Сорокін Сергій            Сумська                3 00:30:59   5 01:18:08   4 02:02:38 03:51:45   4
  5 Бєланенко Сергій          Сумська                6 00:38:30   4 01:14:42     DSQ      01:53:12   5 2-ном.прог.
  6 Дрозд Дмитро              Сумська                7 00:54:41   6 01:20:05     not star 02:14:46   6 2-ном.прог.
  7 Литюга Ігор               Сумська                5 00:37:12     not star   5 02:05:53 02:43:05   7 2-ном.прог.
  8 Башкатов Борис            Сумська                8 01:23:43     п 4.18.5     not star 01:23:43   8 1-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M21E

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Тесленко Михайло          Одеська                1 00:31:34   1 01:05:56   2 01:58:51 03:36:21   1
  2 Карпенко Ігор             Сумська                2 00:31:56   2 01:24:17   1 01:48:52 03:45:05   2
  3 Редька Максим             Сумська                3 00:40:37   3 01:52:20   3 02:14:00 04:46:57   3

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M40

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Егунов Юрий               Россия                 1 00:26:39   1 00:54:47   2 01:16:57 02:38:23   1
  2 Колопатин Виктор          Россия                 3 00:29:24   2 01:13:03   4 01:28:36 03:11:03   2
  3 Казбанов Павел            Россия                 2 00:28:46   3 01:44:58   1 01:14:37 03:28:21   3
  4 Перемышлев Валерий        Россия                 4 00:31:26     not star   3 01:22:56 01:54:22   4 2-ном.прог.
  5 Постельняк Олег           Сумська                5 00:41:29     not star   5 02:06:10 02:47:39   5 2-ном.прог.
  6 Акатов Александр          Сумська                6 01:01:11     DSQ          not star 01:01:11   6 1-ном.прог.
  7 Шелест Юрій               Сумська                  not star     not star     not star 00:00:00    

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M50

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Токар Валерій             Сумська                3 00:29:36   4 01:03:46   2 00:59:58 02:33:20   1
  2 Орлов Сергей              Россия                 4 00:31:59   3 00:59:39   4 01:03:56 02:35:34   2
  3 Панченко Сергій           Сумська                1 00:28:34   6 01:06:17   3 01:00:47 02:35:38   3
  4 Франко Олександр          Одеська                5 00:36:58   2 00:54:07   6 01:32:10 03:03:15   4
  5 Плотников Иван            Россия                 2 00:29:35   5 01:05:14   8 01:42:10 03:16:59   5
  6 Новиков Юрий              Россия                   DSQ        1 00:47:45   5 01:05:09 01:52:54   6 2-ном.прог.
  7 Шкура Володимир           Сумська                6 00:40:24     not star   9 01:47:33 02:27:57   7 2-ном.прог.
  8 Сухарєв Сергій            Сумська                7 00:50:52     not star   7 01:37:14 02:28:06   8 2-ном.прог.
  9 Чухно Виталий             Харківська               00:46:45     п 4.18.5     02:01:10 02:47:55     2-ном.прог.
 10 Кузяшов Анатолий          Сумська                                          1 00:53:08 00:53:08   9 1-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


M60

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Модін Георгій             Полтавська             1 00:20:56   3 00:52:45   2 00:46:19 02:00:00   1
  2 Колосарь Юрий             Харківська             2 00:22:17   2 00:47:30   4 00:52:40 02:02:27   2
  3 Чудновский Николай        Харківська             4 00:30:50   1 00:44:51   3 00:47:40 02:03:21   3
  4 Майборода Володимир       Сумська                3 00:26:10   4 01:04:33   1 00:44:41 02:15:24   4

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


W10

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Богатирь Олена            Сумська                1 00:17:59                1 00:49:48 01:07:47   1 2-ном.прог.
  2 Ковальчук Валерія         м. Київ                2 00:32:55                2 00:59:20 01:32:15   2 2-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


W12

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Новопашина Анна           Сумська                2 00:30:34                1 00:38:25 01:08:59   1 2-ном.прог.
  2 Пугач Марія               Сумська                1 00:28:33                2 00:50:44 01:19:17   2 2-ном.прог.
  3 Коркач Наталія            м. Київ                3 00:42:47                3 01:50:28 02:33:15   3 2-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


W14

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Лисянська Даша            Сумська                1 00:34:24   2 00:51:10   2 01:16:12 02:41:46   1
  2 Васюта Анастасія          Сумська                2 00:48:06   1 00:46:10   3 01:16:45 02:51:01   2
  3 Іваницька Дарина          Сумська                3 00:50:27   3 00:56:04   1 01:15:18 03:01:49   3

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


W16

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Цибульник Анастасия       Россия                 2 00:29:37   1 00:38:41   3 01:30:19 02:38:37   1
  2 Москаленко Дар’я          Сумська                4 00:31:06   2 00:52:08   2 01:21:32 02:44:46   2
  3 Постельняк Катерина       Сумська                5 00:40:06   5 01:02:29   4 01:35:20 03:17:55   3
  4 Лозовська Ірина           Сумська                6 00:41:42   4 01:00:16   6 02:54:56 04:36:54   4
  5 Шубіна Валерія            Сумська                7 00:44:35   3 00:52:19     DSQ      01:36:54   5 2-ном.прог.
  6 Постельняк Олена          Сумська                1 00:27:34     DSQ        1 01:19:25 01:46:59   6 2-ном.прог.
  7 Крига Анастасія           Сумська                3 00:29:58     DSQ        5 01:39:54 02:09:52   7 2-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


W21A

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Беспалова Анна            Сумська                3 00:32:37   1 00:55:17   2 01:38:20 03:06:14   1
  2 Карпенко Юлія             Сумська                2 00:31:37   3 00:58:19   3 01:38:36 03:08:32   2
  3 Карпенко Дар’я            Сумська                1 00:29:09   2 00:58:07   4 01:43:32 03:10:48   3
  4 Солдатова Ольга           Одеська                4 00:38:27   4 01:13:04   1 01:35:33 03:27:04   4
  5 Дрозд Олена               Сумська                  00:35:55     not star     not star 00:35:55     1-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


W21E

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Рєзниченко Ольга          Сумська                2 00:33:30   1 00:56:42   1 01:37:35 03:07:47   1
  2 Слута Ольга               Сумська                1 00:30:53   2 01:05:38   2 01:48:09 03:24:40   2
  3 Калініченко Ганна         Сумська                3 00:44:14   3 01:15:13     DSQ      01:59:27   3 2-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


W40

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Лозовська Наталія         Сумська                2 00:29:15   3 00:47:18   1 01:11:32 02:28:05   1
  2 Волошина Ольга            Россия                 4 00:30:48   2 00:46:14   2 01:17:14 02:34:16   2
  3 Явдощук Тетяна            Одеська                1 00:28:12   1 00:45:21   5 01:26:31 02:40:04   3
  4 Кочура Ірина              Сумська                7 00:39:04   7 01:19:39   4 01:19:58 03:18:41   4
  5 Белозерова Надежда        Россия                 3 00:30:00   4 00:49:14  10 02:19:31 03:38:45   5
  6 Яковенко Ольга            Сумська                6 00:35:18   6 01:09:31   6 01:57:33 03:42:22   6
  7 Зикова Лілія              Сумська                9 00:47:20   5 00:54:40   8 02:03:15 03:45:15   7
  8 Слута Людмила             Сумська                5 00:33:20     not star   3 01:19:30 01:52:50   8 2-ном.прог.
  9 Шубіна Вікторія           Сумська                8 00:43:52     not star     DSQ      00:43:52   9 1-ном.прог.
 10 Кременецкая Оксана        Россия                10 01:25:05     DSQ          not star 01:25:05  10 1-ном.прог.
 11 Постельняк Світлана       Сумська                  DSQ          not star   7 02:02:12 02:02:12  11 1-ном.прог.
 12 Бояринова Ольга           Сумська                  not star     not star   9 02:15:33 02:15:33  12 1-ном.прог.
 13 Лозова Лариса             Сумська                  not star     not star     not star 00:00:00    

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


W50

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Летунова Галина           Россия                 1 00:29:50   1 00:46:08   3 01:10:08 02:26:06   1
  2 Панченко Валентина        Сумська                2 00:32:23   3 00:57:20   1 01:02:14 02:31:57   2
  3 Писарева Татьяна          Россия                 3 00:42:38   2 00:49:06   2 01:05:21 02:37:05   3
  4 Нетикова Лариса           Харківська             6 01:12:05   4 01:11:36   7 02:09:24 04:33:05   4
  5 Сухарєва Тетяна           Сумська                4 00:46:48     not star   5 01:28:17 02:15:05   5 2-ном.прог.
  6 Колтакова Валентина       Сумська                5 00:56:12     not star   6 01:39:14 02:35:26   6 2-ном.прог.
  7 Синько Олена              Сумська                  DSQ          not star   4 01:13:24 01:13:24   7 1-ном.прог.

M10 M12 M14 M16 M18 M20 M21A M21E M40 M50 M60 W10 W12 W14 W16 W21A W21E W40 W50 W60


W60

                                                  04.06.11     04.06.11     05.06.11      Підсумок
№ п/п Прізвище, ім'я учасника  Команда            Місце  Час   Місце  Час   Місце  Час      Час  Місце  Примітка
  1 Отрешко Наталья           Харківська             1 00:22:07   1 00:34:43   1 00:34:08 01:30:58   1
  2 Шахова Віра               Харківська             2 00:26:27     not star   2 00:43:06 01:09:33   2 2-ном.прог.
Головний суддя                                       Ігор Слутий
Головний секретар                                Олена Дрозд